ساختار مدیریت
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 3041
بازديدکنندگان امروز: 52
کل بازديدکنندگان: 909761
بازديدکنندگان آنلاين: 11
زمان بارگزاري صفحه: 0.8112 ثانيه
لیست امکانات جدید و بهبودهای نسخه 14

لیست امکانات جدید و بهبودهای نسخه 14 سیستم نرم‌افزاری فرابر

v     امکانات جدید:

1.      امکان استفاده از صفحه کلید مجازی جهت ورود به فرابر

2.       امکان ساخت نوع جدید فرم اطلاعاتی و به صورت جدولی (هنگام ورود اطلاعات می‌توان 10 یا 20 رکورد را یکدفعه ذخیره کرد و ویرایش رکوردها به صورت چندتایی ممکن است.)

3.      امکان ایجاد ERD از ساختار موجودیت‌های فرابر

همه قلم‌ها و صفت‌ها و را به عنوان موجودیت درنظر گرفتیم که برای نشان دادن ارتباط آنها نمودار ERD می‌سازیم.

-         کاربر ERD فقط برای نمایش اطلاعات است و برای استفاده از آن به IE 9 و Silver Light نیاز است که اگر به اینترنت وصل باشیم خودبخود دانلود می‌شود.

-         فقط کاربران SEM می‌توانند از نمایش نمودار ERD استفاده کنند و سایر کاربران می‌توانند از خروجی یا پرینت آن استفاده کنند.

4.      مباحث مربوط به چرخه حیات رکورد (Data Flow)

ü      امکان ایجاد زنجیره‌ای از چند چرخه حیات

حتما باید یک صفت اجباری داشته باشیم که مرحله به مرحله اطلاعات آن کامل می‌شود که در آن صفت مقادیر (تولید، ثبت، استخراج و) و یک قلم اطلاعاتی می‌سازیم که آن صفت اجباری یکی از فیلدهای آن است و فیلدهای بررسی، تولید و هم دارد.

-         روی قلم راست کلیک چرخه حیات جدید

در قسمت ساختار چرخه حیات بین قسمت‌های مختلف با فلش ارتباط را نشان می‌دهیم و در کادری که آخرش فلش باز می‌شود نام آن فلش ارتباط را می‌نویسیم.

که در قسمت ورود داده‌های این فرم اطلاعاتی در پائین فرم (بالای قسمت تأیید) ارسال فرم برای واحد بعدی را دارد که انتخاب می‌کنیم که بعد به کدام واحد برود. در آخرین قسمت هم از همین قسمت "پایان" را انتخاب می‌کنیم که پشت اطلاعات تمام می‌شود و ذخیره می‌شود.

در نسخه 14 می‌توانیم چند چرخه را ادغام کنیم و درون چرخه پدر استفاده کنیم که ابتدا چرخه فرزند را تولید می‌کنیم و بعد چرخه پدر را می‌سازیم.

5.      مباحث مربوط به حوزه انتقال اطلاعات (ETL)

ü      امکان اجرا و ذخیره اسکریپت‌های سفارشی قبل و بعد از اجرای هر بسته انتقال داده (در صورت بروز خطا، داده‌های قبل برگردانده شوند.- اسکریپت‌های سفارشی query بانک‌های اطلاعاتی query را می‌توانند از قبل در فرابر بنویسند و بعد انتقال انجام شود. نوع اجرای آن هم می‌تواند معمولی یا سریع باشد که در اجرای سریع اگر یک رکورد هم مشکل داشت کل رکوردها را وارد نمی‌کرد اما در اجرای معمولی اگر رکوردی مشکل داشت همان رکورد مشکل‌دار را وارد نمی‌کند.)

ü      امکان ادامه فعالیت و یا انصراف در صورت بروز خطا در مباحث انتقال داده‌ها

ü      امکان درج گروهی و درج به صورت رکورد به رکورد در بسته‌های انتقال داده

ü      نمایش رویدادهای رخ داده در انتقال داده‌ها و به صورت فایل (منوی امکانات مدیریتی   رخدادهای سیستم . در منوی امکانات مدیریتی رخدادهای سیستم اگر روی نمایش فایل کلیک کنیم کاربران logها را می‌توانند ببینند.)

6.      امکان انجام عملیات تجمیعی در گزارشات اطلاعاتی و با استفاده از داده‌های اقلام اطلاعاتی فرزند

در قلم‌های اطلاعاتی پدر و فرزند برای ساختن گزارش قبلا باید یکی از قلم‌های فرزند را انتخاب می‌کردیم و گزارشات جدا می‌ساختیم. در نسخه 14 می‌توانیم قلم پدر را انتخاب کنیم و همه قلم‌های فرزند هم در گزارش می‌آیند و فقط مقادیر عددی در گزارش می‌توانند بیایند و فیلدهای متنی را نمی‌آورد.

ساخت گزارش اطلاعاتی در قسمت ایجاد فیلدهای گزارش ایجاد فرمول محاسباتی قسمتی به نام فیلد از قلم اطلاعاتی دیگر اضافه شده است که قلم‌های وابسته و غیروابسته همراه فیلدهایشان را نشان می‌دهد که می‌توانیم هرفیلدی از قلم‌های دیگر را انتخاب کنیم.

 

v     بهبودها:

7.      افزایش امکانات حوزه GIS آماری

ü      ورود اطلاعات دستی

ü      امکان ورود داده بصورت دستی و اضافه نمودن فایل

ü      ورود داده روی قلم اطلاعاتی براساس موقعیت جغرافیایی (موقعیت مکانی از نوع موقعیت جغرافیایی تعریف می‌کنیم و نوع چندضلعی یا نقطه‌ای برای آن انتخاب می‌کنیم. در نسخه 14 می‌توانیم x و y جغرافیایی را به صورت دستی وارد کنیم و دیگر مثل نسخه قبل روی نقشه دنبال آن نگردیم. امکان Import نقاط GIS روی برنامه فرابر وجود دارد.)

8.       امکان ثابت نمودن سرستون‌ها در گزارشات آماری جدولی (در قسمت تنظیمات گزارش؛ ثابت کردن ستون اصلی - ثابت کردن تفکیک)

9.       امکان اعمال روابط پدر فرزندی در گزارشات آماری براساس فرض‌های انتخابی (گزینه فرزند داخل پیکربندی و گزینه پدر در فرض‌ها انتخاب شود - می‌توانیم هر فرزند را جداگانه در گزارش بیاوریم.)

10.    امکان ایندکس‌گذاری بر روی فیلدهای سیستمی اقلام اطلاعاتی (فیلدهای سیستمی مثل تأییدکننده، ارائه‌دهنده می‌تواند یکتا شود.)

11.    امکان جستجو در مقادیر فیلدهای انتخابی (در فرم‌های آماری و اطلاعاتی با زدن ابتدای نام مقداری می‌توانیم آن را پیدا کنیم.)

12.    حفظ آخرین وضعیت جستجو شده در فهرست رکوردها پس از انجام عملیات (در فهرست رکوردها تب جستجوی پیشرفته مثلا می‌گوئیم رکوردهای "زن" را جستجو کن آن جستجو را نگه می‌دارد و می‌توانیم شرط جدیدی روی "زن‌ها" اعمال کنیم.

13.    امکان اطلاع ارسال کننده پیام از وضعیت پیام ارسال شده (در قسمت ارسال پیام نامه‌های ارسالی جلوی نامه ü سبز رنگ می‌خورد که یعنی کاربر نامه را خوانده است.)

14.    امکان جستجو در صفحه گزارشات اطلاعاتی (در گزارش اطلاعاتی Ctrl +F می‌توانیم نام خاصی را جستجو کنیم و ببینیم - طراحی گزارش فقط روی گزارش اطلاعاتی پیشرفته وجود دارد)